"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Buzdolabı Sensör Arızası

Yiyecekleri ve içecekleri sağlıklı bir şekilde saklamak için buzdolaplarına ihtiyaç duyarız. Ev eşyaları bakılırken ilk sıralarda buzdolabı yer almaktadır. Ancak zamanla buzdolaplarında bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bilindiği üzere buzdolapları birçok parçanın bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Bu parçalardan birisinin zarar görmesi ya da bozulması halinde ise buzdolabı görevini tam olarak yerine getirmemektedir. En fazla yaşanılan sorunlar arasında ise LG buzdolabı sensör arızası bulunmaktadır.

Buzdolabı Sensör Arızası Neden Olur?
Bunun farklı nedenleri bulunabilmektedir. Bilindiği üzere farklı parçalarda sorun olması, uzun süre kullanım, su teması ya da elektrik akımında oluşan bir sorun nedeniyle buzdolabında sensör arızası oluşabilmektedir.

Uzun Süreli Kullanım
Her elektronik aletin bir ömrü bulunmaktadır. Bu süre kullanıma bağlı olarak artabilmekte ya da azalabilmektedir. Düzenli kullanmanız ve bakım yaptırmanız halinde bu süre ciddi manada artabilmektedir. Ancak elinizde olmayan sebeplerin gerçekleşmesi ya da uzun süre bakım yapılmaması halinde ise sensör arızası meydana gelebilmektedir. Sensör arızasının oluşması durumunda ise tam olarak derece ayarı yapamayacak ve buzdolabınız soğutamayacaktır.

Elektrik Akımı
Genellikle ev eşyaları için ideal olan akım 220 Watt olarak gösterilmektedir. Ancak şebekede ya da ev tesisatında oluşabilecek bir sorun sonrası akım az ya da çok gelebilmektedir. Bunun sürekli olarak yaşanması halinde ise buzdolabının parçalarına zarar verecektir. Yine elektrik akımından dolayı sensör bozulma ihtimali de bulunmaktadır.
Sensörler oldukça hassas parçalar olarak gösterilmektedir. Bu yüzden mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Bozulmaları halinde ise teknik servis tarafından bakılması iyi olacaktır. Genellikle teknik servis tarafından sensör yenisi ile değiştirilmektedir. Ücretler ise buzdolabınızın markasına, modeline ve sorununa göre değişmektedir. Kesin bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45