"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lg Buzdolabında Su Birikme Sorunu

Her ne kadar teknoloji gelişse de bazı şeyler hep aynı kalmaktadır. Bilindiği üzere buzdolapları evlerimizin olmazsa olmaz eşyaları arasında bulunmaktadır. Yiyeceklerin ve içeceklerin taze kalması için buzdolabı azami önem taşımaktadır. LG buzdolabında su birikme sorunu da yine en çok yaşanılanlar arasında bulunmaktadır. Elektronik aletler olması ve gider kısmının bulunması nedeniyle zaman zaman tıkanıklıklar yaşanmaktadır. Bilindiği üzere buzdolaplarında su birikme sorunu sıkça yaşanmaktadır. Bunun birden fazla sebebi vardır. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki sorunların dolabınızda olup olmadığına bakmak. Sorunun büyük olması halinde ise mutlaka teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

LG Buzdolabında Neden Su Birikir?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu durum birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak en çok rastlanılan sorunlara değinecek olursak;

Gider Kısmının Tıkanması: Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi derken buzdolabında da gider kısmı bulunmaktadır. Bilindiği üzere buzdolaplarının içerisinde buharlaşmalar oluşabilmektedir. Bu buharlar daha sonra suya dönüşmektedir. Bu suyun buzdolabı dışına atılması içinse bir gider kısmı bulunmaktadır. Eğer gider kısmı herhangi bir nedenden dolayı tıkanırsa, su gerektiği yere gitmeyecektir. Hal böyle olunca da buzdolabının içerisinde birikmeler yaşanacaktır. Sizler de ilk olarak giderin tıkanık olup olmadığına göz atabilirsiniz. Ayrıca yapamamanız halinde mutlaka teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Buzdolabının içerisinde su birikmesi iyi bir durum değildir.

Kapağın Tam Kapanmaması: Bu her ne kadar direkt olarak belirleyici bir neden olmasa da alternatif yollardan bağlantı kurmaktadır. Bilindiği üzere içerdeki soğuk hava ile dışardaki sıcak havanın birleşmesi sonucu buhar oluşmaktadır. Buzdolabının kapağını açıp kapattığınızda bu durum yaşanmaktadır. Ancak dolabın kapağının tam olarak kapanmaması ya da hava alması halinde buharlaşma durumu daha çok olacaktır. Aşırı derece buharlaşma ise gider kısmından gidemeyecek ve buzdolabının içerisinde birikecektir. Bu yüzden mutlaka dolabın kapağı inceleyin. Özellikle lastik kısmında zaman zaman yırtılmalar ya da açılmalar meydana gelmektedir. Lastiği yenilemeniz halinde buzdolabındaki sorun da ortadan kalkacaktır.

Yukarıdaki yöntemleri denemeniz halinde buzdolabınızda bulunan su birikme sorunu çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45