"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lg Çamaşır Makinesi Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Çamaşır makineleri özellikle ev hanımlarının hayatını çok daha kolay hale getirmeye yardımcı oluyor. Bu cihazın içerisinde bulunmakta olan motorlar sayesinde çamaşırları uzun süre boyunca ovalamak zorunda kalmadan üzerlerinde bulunmakta olan kir ve lekeleri kolay bir şekilde çıkarma şansına sahip oluyoruz. Her ne kadar çamaşır makineleri hayatımızı kolaylaştıran en önemli araçlardan bir tanesi olsa da zaman içerisinde çalışmama sorunu meydana gelebiliyor. Bugünkü yazımızda sizlerle beraber LG markaya sahip olan çamaşır makinelerinin çalışmama sebepleri ve bu problemleri nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız.

Lg Çamaşır Makinesi Çalışmaması ve Çözüm Yolu
 
•Ülkemizde ne yazık ki evlerin büyük bir bölümünde oldukça yüksek miktarda kireç oranına sahip olan sular kullanılıyor. Bu sular genellikle elektronik aksamlara en çok zarar veren sıvı türü olduğu için zaman içerisinde makine içerisinde kireçlenmeler meydana gelebiliyor. Önemli parçalardan meydana gelen bu kireçlenme oranı artmaya devam ederse birkaç ay içerisinde makinenin tamamen çalışamaz duruma gelmesine sebep oluyor. Bu durumun üstesinden gelebilmek için kireç çözücü kimyasal maddeler kullanabilir veya makine içerisinde kullanmakta olduğunuz suyu hazır su ile değiştirerek kireç oranı daha az olan sıvılar kullanabilirsiniz.

•Çamaşır makinesinin aynı zamanda aşırı derecede zorlanmadan dolayı zaman içerisinde motor arızaları meydana gelebilir. Motor arızası yapmış olan cihazlar siz makine çalıştırdığınız zaman garip sesler çıkararak belirti vermektedir. Eğer makinenizde böyle bir problem varsa teknik servisten yardım almanız gerekmektedir. Cihazınız için üretilmiş olan tamamen orijinal motorlardan tekrar satın alarak değişim işlemleri yaptırmanız yaşamış olduğunuz problemleri ortadan kaldıracak ve makinenin çalışmama durumunu çözüme kavuşturacaktır. Motor seçimi yaparken tamamen orjinal parçaları tercih etmek tekrar sorunların meydana gelmesini büyük oranda engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45