"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

LG, birbirinden farklı çamaşır makinesi modelleriyle beraber en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Her dönemin en iyi teknolojilerini kullanma odaklı olarak geliştirilen çamaşır makinelerinde, sıkma sorunu kullanıcılar için olumsuz durumları da beraberinde getirir. LG çamaşır makinesi sıkma yapmıyor diyenler için, nedenler farklılık gösterir.
LG çamaşır makinesinde sıkma sorunu yaşayanların,

 • İlk olarak dikkat etmesi gereken konuların başında sıkma programının iptal edilmesi gelir.
 • İptal edilen sıkma işlemi nedeniyle görülen sıkmama durumu, arıza kaynaklı olmadığından dolayı iptal olmaması adına doğru yönergelerin izlenmesi gerekmektedir.

Bu durum haricindeki durumlarda LG Servis çözümleri tercih edilmelidir.

LG Çamaşır Makinesinin Sıkma Yapmamasının Nedenleri Neler?

 • Boşaltma hortumları, LG çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorununa sahip olanların en çok göz ardı ettiği detayların başında gelir. Suyun tahliye edilmemesi nedeniyle, çamaşır makinesinin sıkma yapmaması görülebilmektedir.
 • Boşaltma hortumlarında meydana gelen arızalar veya çatlamalar nedeniyle sıkma yapılmadığı görülebilmektedir.
 • Çamaşır makinesinin tahliye bölümündeki mevcut aksaklıklar dolayısıyla sıkma işlemlerinde sorun oluşabilmesi görülebilir.
 • Suyun tahliye edilmesi, çamaşırların sıkılmasının başarıyla gerçekleşmesine olanak sağlar. Tahliyenin olmadığı durumlardaysa sıkmanın gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir.
 • Çamaşır makinesine yıkama için yüklenen çamaşırlar aynı tür olmalıdır. Aksi takdirde çamaşırların dengesizliğinden kaynaklı olarak, çamaşır makinesinin sıkma yapmaması durumuyla karşı karşıya kalınabilir.
 • Farklı türden çamaşırların yıkanmaya çalışılması, LG çamaşır makinelerinin sürekli olarak su alımı yapmasını beraberinde getireceğinden dolayı, manyetik mekanizmaya da zarar verebilir.

LG çamaşır makinesi sıkma yapmaması durumunda, LG Servis olarak her zaman profesyonel çözümlere ulaşabilmenizde görev yapmaktayız.

Tek Yorum

 1. erol say erol say

  LG çamaşır makinamı boş olarak çalıştırdım. Proğram akışı gayet düzgün şekilde ilerledi. Ancak sıkma konumuna geldiğinde kazan bir türlü hızlanıp sıkma işlemine başlamadı. Proğramın bitmesine 7 dk. kala süre hep aynı yerinde kaldı, bir türlü ilerlemedi. Bu arada makine kısa kısa kazan hareketleri yapmaya devam ediyordu. Acaba kart ile ilgili bir problem olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45