"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Klima Soğutmama Arızası ve Çözümü

Hiç şüphesiz klima özellikle yaz aylarında en büyük kurtarıcımız olmaktadır. Bunun sebebi ise aşırı sıcaklarda serinlemek için klimayı kullanmamızdır. Ancak bu beraberinde bazı sorunları da getirebilmektedir. Her elektronik cihazda olduğu gibi klimalar da zaman zaman bozulabilmekte, ısıtmamakta ya da soğutmamaktadır. LG klima soğutmama arızası için konumuzun detayını inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri uygulamanız halinde muhtemelen klimadaki arızayı çözmüş olacaksınız. Ancak sıkıntı teknik bir sorundan çıkıyor ise bu durumda teknik servis ile iletişime geçmeniz iyi olacaktır.

Klima Çalışıyor, Fakat Soğutmuyor?

Çevremizde en çok yaşanılan sorunlar arasında bulunmaktadır. Genellikle klima çalışır gerekli havayı üfler ancak bir türlü soğutma işlemini yapamaz. Bu durum çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Yaz günlerinde klimanızın kullandığınız alanı buz gibi yapmasını istiyorsanız; konumuzun detayını okuyabilirsiniz.

Klimanın Soğutmama Sorunu ve Çözümleri

-Klimalar genellikle toz ve polenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Tozlar her elektronik cihazın düşmanı haline gelmektedir. Klimanızın filtresi de tıkanmış olabilir. Bu yüzden düzenli olarak filtreleri çıkartıp temizlemeniz iyi olacaktır. Muhtemelen sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

-Klima tuşlarının doğru şekilde ayarlandığından emin olun. Genellikle bu konuda çok fazla hata yapılmaktadır. Yaz moduna ve düşük dereceye getirmeniz gerekmektedir.

-Klimanın gaz kısmında herhangi bir sorun bulunabilir. Gazı eksilmiş ya da gazı bitme noktasına gelmiş olabilir. Bu durumda klimanız soğutma işlemini başaramayacaktır. Eğer teknik bilginiz var ise gaz dolumunu kendiniz yapabilir ya da teknik servis ile iletişime geçerek bu durumu kolay bir hale getirebilirsiniz.

-Klima boru hattında herhangi bir eziklik ya da parçalanma olabilir. Özellikle kuşlar klima borusuna zarar vermektedir. Borularınızı kontrol edin, eğer bir sıkıntı var ise değiştirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45