"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG LCD Tv Ekranda Mavileşme Sorunu

Her evin olmazsa olmazları arasında olan Televizyonlar gerek dizi izleyenlerin, gerekse haber izleyenlerin ev içerisinde en çok sevdikleri elektronik aletlerden birisidir. Teknolojinin ilerlediği bu zamanlarda her markanın kendine has modeli ve özelliği bulunan televizyonların bazı zamanlarda bozulması, bozulacak gibi olması ev ahalisi için hiç te hoş bir durumla karşılanmaz. Sizlere LG marka LCD TV ‘nin ekranının mavileşmesi sorunundan biraz bilgi paylaşımında bulunarak çözüm odaklı neler yapılabileceği konusunda bilgi vermek istiyoruz.

LG LCD TV Ekranı Arada Bir Mavileşiyor mu?
Televizyonunuz markası ne olursa olsun, eğer LCD ekran TV kullanıyorsanız eğer ekranın ara sıra mavimsi bir ekrana dönüp tekrar düzelme sorunu varsa mutlaka kabloları ile ilgili bir problemi var demektir. Bazı TV’lerin uyduları kendi içerisine olduğu için bu sorunla bu tür cihazlarda karşılaşma ihtimaliniz çok azdır. Ancak harici bir uydu cihazı ile çalışan TV’nizin uydu – televizyon arasındaki HDMI, SCART kablolarının kontrol edilmesini öneriyoruz. Fiziki olarak yapabileceğiniz bu kontrollerde muhtemelen bu kabloların girişlerinin yerine tam oturmadığı için ara sıra mavimsi bir görüntü getirmesi normaldir. Eğer kablolar sıkı bir şekilde takılıysa HDMI veya Scart kablolarında bir arıza olabilir. Bu arada HDMI veya SCART bağlantıları ikisi birden olmayabilir. Ya HDMI kablodur ya da SCART kablodur.

Ayrıca Televizyonu açınca mavi ekran geliyor diyorsanız uydu cihazının kontrol edilmesini önermekteyiz. Ya da uydu ile TV arasındaki bağlantıyı sağlayan kablonun TV ayarlarından tercih edilen olarak ayarlanması gerekir.

2 Yorum

  1. Emre Emre

    Tv ekranımın yatışında mavilik var

  2. Murat malak Murat malak

    LG marka televizyonun garantisi bitti ekran mavi oldu. Nasıl ayarliyordunuz bunu merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45