"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Televizyon Ses Gelmeme Sorunu ve Çözümü

Her elektronik cihazda olduğu gibi televizyonlarda da zaman zaman sorun çıkabilmektedir. Televizyonlarda en çok rastlanılan problemler arasında görüntü gelmemesi, ses gelmemesi, ekranın açılmaması ya da rahatsız edici bir ses gelmesi şeklinde olabilir. Sizlerin de LG marka bir televizyonu varsa ve bu tür bir sorun yaşıyorsanız; konumuzun detayında bilgi alabilirsiniz.

LG Televizyon Ses Sorunu
Elektronik cihazlarda ses kısmı ayrı bir bölümden verilmektedir. Özellikle bilgisayar, televizyon gibi cihazlarda ses çıkışının verildiği ses kartı bulunmaktadır. Zaman zaman bu kartın zarar görmüş olması da ihtimaldir. Aşağıda bulunan basit ama etkili çözümleri deneyerek, teknik servise ihtiyaç duymadan da evde ses sorununu çözmeniz mümkündür.

1- Uydu ve TV’nin Sesini Açık Konuma Getirin
Zaman zaman uydu ile TV’nin ayrı kumandalardan kontrol edildiğini unuturuz. Bunun sebebi ise sürekli tek bir kumandadan yönetim yapmamızdır. Eğer sizler de çift kumanda kullanıyorsanız; uydu alıcınızın ve TV’nizin sesini açmayı unutmayın.

2- Uydu Alıcınızı Değiştirin
Zaman zaman sorun televizyonda değil de uydu alıcınızda yaşanabilir. Televizyonda olduğu gibi uydu alıcınızın içerisinde de ses kartı bulunmaktadır. Bu kartın bozulması ya da hasar görmesi halinde görüntüdeki sesi televizyona aktarmayacaktır. Sizler de sıkıntının televizyonda mı yoksa uyduda mı olduğunu anlamak için değişiklik yapın. Eğer yeni taktığınız uydu alıcınızda da aynı sorun oluyorsa problem televizyonunuzda demektir.

3- Bağlanan Cihazı Test Edin
Zaman zaman televizyonumuzu projeksiyon ya da bilgisayarımıza bağlayabiliyoruz. Bu durumda hem kumandadan hem de bağladığınız cihazdan ses ayarı yapmanız gerekmektedir. Laptoplarda genellikle görüntü aktarılmasına rağmen ses gelmemesi şeklinde bir sorun oluşmaktadır. Bunun sebebi ise ses vericinizi televizyon olarak ayarlamanız gerektiğindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45