"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Televizyon Ses Var Görüntü Yok

LG televizyon modellerinin her biri, farklı özellikleri taşıyor olmakla beraber Türk kullanıcıların en çok tercih ettikleri ürünler olarak da ön plandalar. LG televizyonlarda, sesin gelmesine rağmen görüntünün olmaması durumu sıklıkla yaşanabilir.

LG televizyon ses var görüntü yok sorunu yaşayanlar için temel olarak; board arızası, aydınlatma arızası, inverter kart yanması veya inverter devresinin yanması durumları mevcuttur.

  • Board Arızası: Sürücü kart görevini üstlenen board, arıza oluşturduğu durumda ekranın karanlık görünerek sesin gelmesinin devamlılığını sağlar.
  • Aydınlatma Arızası: Genel olarak LED televizyonlarda görülmektedir. Televizyondan ses gelmesinin devam ederken görüntünün kaybolmasına neden olur.
  • Inverter Kart Yanması: Inverter kartın elektrik akımı veya devre elamanlarının görevini yapmaması nedeniyle yanması durumunda görüntü kaybolarak sesin akışı devam eder.
  • Inverter Devresinin Yanması: Elektrik düzensizliği nedeniyle LG televizyonların içerisinde yer alan devrenin yanması durumudur.

LG Televizyon Ses Var Görüntü Yok Ne Yapılmalıdır?

LG televizyon sesin devam ederken ekranın siyah olması durumunda LG Servis başvurusu yapılmalıdır. Teknik olarak yaşanan sorunların giderilebilmesi adına yapılacak olan müdahalelerin doğru ve gereğine uygun şekilde gerçekleştirilmesi zorunluluğu bulunur.

LG televizyonlar, farklı teknolojik özellikleri içeriyor olmalarıyla beraber LG Servis ekibimiz incelemelerin ardından doğru çözümleri sağlar. Sesin gelmeye devam ederken görüntünün kaybolması durumunda servisimiz, arıza kaydıyla beraber en kısa süre içerisinde işlem gerçekleştirebilme avantajını sağlar. Parça değişimleri, orijinal yedek parçalarla sağlanır.

Tek Yorum

  1. Ahmet Tan Ahmet Tan

    LG TV 55 LA
    bir süre normal görüntü ile çalışıyor. 5-10 de sonra görüntü gidiyor. Ses var.Ekranın arkasında aydınlık var LED aydınlatma Arızası giderilmesi ücreti için bir fiyat verebilir misiniz? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45